Ananas

(Bu ay icerisinde en cok satan )
2250 TL     
Bu üründen sadece 4 adet kaldi. Durumu: Sipariş verilebilir.
Aromatik kokusu ve havayı temizleme özelliği olan bir bitki Ananas Comosus. Tropik iklimlerden evinizin baş köşesine gelmek için yola çıktı.Bakımı ise oldukça kolay, toprağı nemli olsun, yapraklarını aklınıza geldikçe nemli bez ile silin yeterli. Severek göndermeniz, severek almanız dileğiyle.

Whatsapp Destek +905357723109
Egzotik bir bitki olmasıyla bilinen ve son yıllarda oldukça popüler hale gelen bitkilerden Ananas bitkimiz, yaşam alanlarını baş köşesinde yerini alıyor. Bulunduğu ortamlarda sıra dışı ve oldukça dikkat çekici bir görünüm oluşturan bu bitki, yağmur ormanlarından yola çıkarak evlerde, salonlarda, ofislerde ya da iş yerlerinde kullanılmak üzere Türkiye’ye geliyor. Sahip olduğu sivri ve yoğun yaprakları, tepesindeki lezzetli ananası ile oldukça ilgi çekici bir bitki olan bitkimiz, gerekli ilgi ve özenle bakıldığı takdirde yıllar içinde tekrar tekrar çiçek açıp meyvesini verecektir. Evinde ya da yaşam alanlarında egzotik bir hava ve farklı bir dekorasyon oluşturabilmek açısından oldukça etkili olan bu bitki, sınırlı stoklara sahiptir. Dolayısıyla nadir görülen bu bitkiye sahip olabilmek için elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Bitkimizin Özellikleri

Meyvesine aşık olunmasıyla bilinen ananas bitkisi, son yılların en popüler salon bitkilerinden biri olarak bilinir. Hem yapraklarının şekli, hem rengi hem de tepesinde olgunlaşan bitkisi ile oldukça kusursuz bir görünüme sahip. İnsanların içini huzurla dolduran bu bitki, aynı zamanda aromatik kokusu ile tatildeymiş ve hatta tropik ormanlardaymış hissi uyandırır. Üstelik havayı temizleyen bir özelliğe sahip olduğundan yaşam alanlarında daha sağlıklı havanın ve ortamın oluşmasını sağlayabilir. Bakımı konusunda da zorlayıcı bir bitki olmadığından yalnızca yürekten gösterilen ilgi ile neşe kaynağınız olacaktır.

Bakımı Nasıl Yapılır?

Ananas bitkisi, egzotik bir bitki olduğundan, üstelik güzel ilgilenildiği ve bakımının özenle yapılması durumunda meyve dahi verdiği için bakımı için hassas yaklaşılması gerekir. Tropik iklimlerin eşsiz bitkisi olup özel sipariş üzerine ülkemize getirildiği için de yine bu konuya ayrı bir hassasiyet gösterilmesi önemlidir. Üstelik hiçbir meşakkati olmayan bakım işleminde yapraklarının bir fısfıs ya da nemli bez yardımı ile 2 haftada bir ya da ayda bir silinmesi, toprağının da haftada bir sulanması yeterli gelecektir. Fakat yine de toprağının devamlı nemli olduğundan emin olunması için devamı kontrol etmelisiniz. Ayrıca sevgiyle, özel bir ilgiyle yaklaştığınızda kısa sürede büyüyüp serpilecek ve meyvelerini vermeye başlayacaktır.