Zebra Zebra

450,00 ~ 6500,00 TL     
Bu üründen sadece 3 adet kaldi. Durumu: Sipariş verilebilir.
Zebra baskını başladı salonların baş köşesinde yer açın.

Karşınızda Zebrina Alocasia . Sapları tamamen çizgili desenlerle kaplı Alocasia 'nın yaprakları da kendine özel ve doğada tekdir.
Boyu 80 cm civarıdır. Bakımı ise oldukça kolay toprağı devamlı nemli olmalı. Çok su verilmemeli haftada bir su vermeniz yeterli. Yaprakları fısfıs yardımıyla veya nemli bez ile haftada bir silmenizi öneririz.

Yaprakları tozdan arınmış ve silinen Alocasia sevildiğini çok kısa sürede anlayıp yeni yapraklar verecektir.


Whatsapp Destek +905357723109
Zebra Fil Kulağı olarak da bilinen Zebrina Alocasia isimli salon bitkisi hakkında merak edilenlerden bahsetmek istiyorum. Bulunduğu ortamlarda oldukça şık ve doğal bir görünüm oluşturan Zebrina Alocasia, genellikle iç mekan bitkisi olarak tercih edilir. Boyutu yaklaşık olarak 80 cm’ye kadar uzanan bu bitki, zaman içerisinde daha da uzayarak neredeyse 1 metreye ulaşır. Fil kulağı bitkilerinin Arum familyasından olan Alocasia, Güney Doğu Asya topraklarında yetişen nadide bir bitkidir. Yağmur ormanlarının en meşhur bitkisi olarak bilinirken, Türkiye’ye her yıl yalnızca belirli zaman aralıklarında sayılı olarak getirilir. Dolayısıyla ülkemizde bu bitkiyi bulabilmek oldukça güçtür. Fakat floristanbul.com olarak bu nadide bitkiyi evinizin salonunu ya da iş yerinizi şenlendirmesi için temin ediyoruz ve hizmetinize sunuyoruz. Özellikle de yaşam alanlarında sade bir dekorasyon arayışında olanlar için oldukça ideal bir salon bitkisi olarak tercih edilebilen Zebra Fil Kulağı, firmamız bünyesinde de sınırlı stok olarak bulunur. Bu nedenle de bu bitkiye sahip olmak ve sıra dışı bir dekorasyon oluşturabilmek adına elinizi çabuk tutmanız gerekir.

Bitkimizin Özellikleri

Bitkimiz, saplarının zebra desenlerine sahip olmasıyla dikkat çeker. Kayda değer bir çiçeği olmamasına rağmen yapraklarının güzelliği ile bulunduğu ortamı şenlik katabilecek güzelliktedir. Üstelik doğada eşi benzeri bulunmayan yapraklara sahip olan bu bitki, ok başı şeklinde koyu yeşil yaprakları ile bir evin ya da iş yerinin herhangi bir köşesinde kendisine özel bir yer bulabilir. Durup seyrettiğinizde içinizin huzurla dolmasını sağlayabilir ve iyi bir ilgi ve bakım ile devasa boyutlara ulaşabilir. Üstelik sevildiğini anlayabilen Zebra Fil Kulağı, gittikçe açılarak daha güzel bir hal alabilir.

Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu bitki oldukça özel ve nadir bulunan bir bitki olduğu için bakım konusunda özel bir ilgi gerektirir. Peki bu denli özel ve güzel bir bitkinin bakımı nasıl olmalıdır? Ok şeklindeki yapraklar tüm ihtişamı taşıdığından yapraklarının bir fısfıs yardımı ile temizlenip kurulanması ya da nemli bezle temiz ve parlak bir hale getirilmesi gerekir. Üstelik çok da meşakkatli olmayan bir bakım ile uzun ömürlü olarak yaşam alanlarınızda yerini alabilen Zebrina Alocasia, haftada bir sulanmalı ve toprağı sürekli olarak nemli kalmalıdır. Bu özeni düzenli olarak kendisine gösterdiğinizde gördüğü ilgi ve alakalı çok hoşuna gidecek, daha keyifli ve dikkat çekici bir görünüm ile salonunuzda salınacaktır.