Pilea

270,00 ~ 1500,00 TL     
Bu üründen sadece 3 adet kaldi. Durumu: Sipariş verilebilir.
Bu bitkiyi 50 yapraklı yapan ev sahibi oluyor.

Karşınızda Pilea Peperomioides..
Nam-ı diğer çin para bitkisi. 80'lerde çiçekçi dükkanlarında bolca görünen o zamanın dikkat çekmeyen Pilea, artık ev yaşam dergilerinde yerini bulmasıyla en çok talep edilenler arasında.

Bakımı oldukça kolay olan Pilea, nemi seviyor ve hafta da bir sulamanız yeterlidir


Whatsapp Destek +905357723109
Güney Çin’de yetişen ve bir diğer ismi Çin Para Ağacı olan bu bitkinin bereket verdiğine inanılıyor. Bitkimizin güzel şekli ve duruşu nedeniyle dekoratif anlamda harika bir ürün olduğunu düşünmekteyiz. Evinizi süsleyen ve ona bereket getiren bir bitkiyi evinizde görmeyi istemez misiniz? Pilea Peperomioides, 1906 ve 1910 yıllarında George Forrest tarafından yani batılı birisi tarafından ilk kez toplandı. Bitkinin en güzel yanı nadide bir bitki olduğunu bilmek oluyor. Çin harici bir bölgede yetişmeyen bu ürün Türkiye’de çok az sayıda bulunuyor. Farklılık seven biriyseniz evinizi en iyisi ile taçlandırmayı hayal ediyorsunuzdur. Duruşu sert bir bitki olduğu düşünülse de bu düşüncenin yanlış olduğunu söylemek gerekir. Pilea Peperomioides çok naif ve bakıma sürekli muhtaç çok ilginç bir bitkidir. Büyüme aşaması sizleri şaşırtacak.

Bitkimizin Özellikleri

Kurtadam bitkisine bir nebze olsa da benzeyen Pilea Peperomioides çok geniş bir boyuta gelebiliyor. 12 inç boyutlarında genişleyen ve 30 cm uzayabilen bitkimizin en güzel yanı evi daha dolu gösterebiliyor. Etli ve yaprak dökmeyen bir yapısı bulunan çok uzun süreli kullanılan bir bitkidir. Uzun sapı 10 cm koyu ve peltat yapraklarıyla çevreli etli bir yapıya sahip. Dik bir duruşu bulunan bitkinin tabanlarına doğru inildiğinde hafif bir odunumsu yapı oluşuyor. 15 cm geniş yaprak çaplarına sahip bu bitkinin boyutları zamanla değişiyor. Yani ilk aldığınızda henüz yetişkin bir bitki değilse daha ince bir yapıya sahip olabiliyor.

Bakımı Nasıl Yapılır?

Bakımını yaparken aşırı güneş alan yerlerden uzak tutmanızda fayda var. Güneşi çok seven bir bitkidir. Ancak direk olarak gelen güneş ışınlarından rahatsız olur. Parlak ortamlarda tutmanız yeterli olacaktır. İlkbahar ve sonbahar dönemlerini iyi değerlendirin. Bu aralıklarda bitkiyi olması gereken ortamdan uzaklaştırmayın veya sürekli yerini değiştirmeyin.
Delikli saksı kullanılması tavsiyedir. Hava alması gereken farklı bir bitki türüdür. Çin Para Ağacı sonuçta değil mi? Bırakın havalansın ve bereket dolsun. Sabırlı bir bitki olduğunu da belirtmek isteriz. Sulamaya hemen ihtiyaç duymadığı için toprağın kurumasını beklemeniz gerekiyor. Verdiğiniz suyun özelliklerine göre ağacınız da beyaz lekeler oluşabilir. Suyu değiştirmenizde fayda olacaktır. Başka bir tür su kullanın.