mercan şakayık

(Bu ay icerisinde en cok satan )
4250 TL     
Bu üründen sadece 3 adet kaldi. Durumu: Sipariş verilebilir.
Bazı çiçekler vardır enerjinizi bir anda değiştirir. İşte Şakayık tam da böyle bir çiçek. Narin, sade ve doğal duruşuyla güzel gören gözlerin bir numaralı çiçeği. Orijinal ismi Peonie olan Şakayık Çiçek Okulunda ki baş köşe çiçeklerinden.

Üstelik bakımı da oldukça kolay bunu Şakayık'ın dilinden dinleyelim. Bir vazonun yarısına kadar su ile doldurun, yapraklarımın suyun içinde olmamasına dikkat edin. Size geldikten 2 gün sonra alttan 2 santim kesmeniz benim için yenilenme olacak. Bu budama işlemi daha uzun süre masanızın üstünde durmamı sağlayacak. Gün ışığı benim için yeterli, direkt güneş görmem benim sonum olur. ve son olarak suyumun rengi değişmeye başlayınca temiz su verin ve bir de beni çok sevin.

Çiçek Okulu editi: Dönemsel olarak renklerinde farklılık olabilir, mutlaka sipariş vermeden önce whatsapp veya chat modülünden sorunuz.


Whatsapp Destek +905357723109
Buradaysanız demek ki mevsimi gelmiş yine.
Bir de buradaysanız öyle çokta ciddi bir yazı bekliyorsanız tavsiyemiz okumayın zaman kaybı olabilecek tam bir keyif yazısıdır çünkü.
Devam edelim; Yavaş yavaaş bahar dallarının gözükmesiyle beraber çok sevdiği sardunyalar ile birlikte vitrinlerde yerini almaya başlıyor. Gül ve casablanların hemen alt sırasında kendine yer bulsa da hem nazlı hem de kendini beğenmiş
olması münasebetiyle havası onlardan bin beşyüz fazla. Aslında bakmayın havasına ülkemiz topraklarında belki osmanlıdan önce bile vardı şakayık. Lavanta, sarmaşık gül gibidir, her sene ayrı güzel açar. Uzun yıllar bahçemizin en güzel köşesinde ağırladık zat-ı allerini. Pembesi, beyazı, mercanı ayrı güzeldir. En güzel hangisi kokar derseniz pembe deriz.

Bazı çiçekler vardır ya böyle bakınca bir hikayesi olduğu anlaşılır, işte şakayık tam da böyle. Ne zaman dükkanımızda misafir etsek
kendisini karşılıklı bir çay içesimiz geliyor. Sanki eski bir dost ile karşılaşmışızda ışıl ışıl gözlerle birbirimizi izliyoruz. Bir bukete
yada arajmana konuk olduğunda inanın bütün samimiyetimle söylüyorum -umarım satılmaz da bir gün boyunca göz zevki yaşarım diyorum. Sabah dükkanı açtığımda ilk iş çayın suyunu koymak nasıl bir ritüelse şakayık ile ilişkimiz böyle ritüeller içeriyor.

Sizleri kendi keyfimle daha fazla oyalamadan ufak da olsa bir bakım yazısına dönüştüreyim durumu. Efendim şakayık buketi aldıysanız; eve geçer geçmez hemen bir vazoya dalındaki yeşil yapraklar su üzerinde kalacak şekilde su koyun. 2 günde bir dalları vazodan çıkarın ve en az 2 santim verev bir şekilde kesin. Suyunu tazeleyip tekrar vazonuza yerleştirin. Bu yaptığınız ile şakayık ın ömrünü en az iki kat daha uzatmış olacaksınız.

Eğer saksı formunda aldıysanız, bol güneşi seven bir bitkidir, en az 4 5 saat güneş ışığı almak ister, direkt güneşe maruz bırakmamanız ışınlarin yere değdiği yerin 50 60 santim uzağında olması onu daha çok mutlu eder. Su çok önemlidir toprağı devamlı nemli olmak ister. Thats it.

Bu arada son sözüm şu olsun; insan bir tek şakayık almak için bir bahaneye ihtiyaç duymaz. Girdiği evde ruh halini parlatmazsa iade garantildir.
Ayrıca buraya kadar bizimle olduğunuz için çam sakızı çoban armağanı bir indirim bırakalım buraya. Sipariş sayfasındaki promosyon kodu alanına küçük harfler ile canımFloristanbul yazmanız halinde yüzde onbeş indirim kazanacaksınız. Çiçek dolu günler efemm.